Killswitch Engage: Yeni Albüm Detayları Belli Oldu..


Massachusetts'den çıkma metalcore'dan olma Killswitch Engage grubu, dördüncü stüdyo albümlerini 30 Haziran'da Roadrunner Records etiketiyle yayınlıyor. Albümün prodüktörlüğünü AC/DC ve Rage Against The Machine gibi gruplarla da çalışmış olan Brendan O'Brien yapıyor. Yardımcı prodüktör görevinde ise grubun gitaristi Adam Dutkiewicz var.

Albümden birkaç şarkı ismi ise: "Reckoning", "The Forgotten", "Light in a Darkened World" ve "Starting Over" şeklinde.

Vokalist Howard Jones'un albüm hakkındaki yorumu: " Bu kez rahat alanımızdan dışarıya bir adım atma ve bu kayıtta bir kaç küçük farklılık deneme zamanımızdı. Bu kesinlikle hala bizim sound'umuz ama bu kez tazelenmeye ve ilerisi için birkaç şey eklemeye ihtiyacımız vardı.

Killswitch Engage merakla beklenen dördüncü albümlerinin grupla aynı ismi taşıyacağını duyurdu. Grubun takipçilerinin anımsayacağı üzere 2000 tarihli çıkış albümü de grupla aynı adı taşıyordu.
Konu ile ilgili konuşan Howard Jones;

“Albüm ismi üzerine uzunca bir süre konuştuk, ortak noktada buluşamayınca grupla aynı adı taşısın dedik ve hepimiz bu kararı beğendik... her şey bir yana bu durum bize yeni başlangıç hissi veriyor. Rahat alanımızı terk etmek ve yeni şeyler deneme zamanı gelmişti. Yenilenmemiz ve müziğimiz bir adım öteye taşımamız gerekiyodu" dedi.

0 yorum:

 
Copyright 2009 WOHM | Metal Sharing
Design by LYCAN